Najlepszy pies dla dzieci i alergików – uczulonych na sierść

Najlepszy pies dla dzieci i alergików

Najlepszy pies dla dzieci i alergików. Czy to możliwe?
Masz dzieci albo myślisz o założeniu rodziny? A może szukasz towarzysza, który zachęci Cię do spacerów? Czy zastanawiasz się, jaki pies może okazać się idealny?

Zamknij oczy i wyobraź sobie uroczego malucha, który jest nie tylko piękny i słodki, ale także pogodny i przyjazny, uwielbia bawić się z dziećmi i innymi zwierzętami. Pomyśl o wspólnych spacerach i harcach na dworze, o tej małej puchatej kulce, która ogrzewa Twoje stopy w nocy, kiedy śpiesz… Jak nie kochać takiego psiaka?

Zanim kupisz psa

Pamiętaj, że decydując się na zakup czworonoga, musisz wziąć pod uwagę to, jak zareaguje na niego każdy domownik. Spontaniczny zakup wiedziony pierwszym wrażeniem może niestety okazać się nietrafny; mimo że wszystkie pieski to najwspanialsi towarzysze człowieka. I tej prawdy nikomu nie wolno podważać!

Jednakże każda rasa charakteryzuje się odmiennym usposobieniem. Jeden pies poradzi sobie z rozłąką z panem, drugi nie, inny będzie szczęśliwy wyłącznie wtedy, gdy będziemy go zabierać na długie spacery, nie wytrzyma długo w zamkniętym mieszkaniu. Natomiast dla większych maluchów, młodych małżeństw, osób starszych czy uczulonych na sierść to shi tzu i maltańczyki okażą się idealnymi towarzyszami. Dlaczego tak uważamy? Mamy za sobą lata doświadczenia w hodowli tych absolutnie wyjątkowych ras.

Jakiego psa wybrać dla dzieci?

Shih tzu i maltańczyki uwielbiają figle, są niezwykle pogodne i łagodne. (Dodatkowo shih tzu nie szczekają bez powodu, jak to zdarza się psom niektórych małych ras). To sprawia, że często wybierają je pary z dziećmi. Małe, urocze i skore do zabaw czworonogi potrafią dać wiele radości pociechom i dorosłym.

Są to pieski żwawe i inteligentne. Doskonale „dogadują” się z innymi zwierzętami w domu, więc jeśli masz kota, fretkę lub innego psa – rasy z naszej hodowli nie zakłócą ich (ani Twojego) spokoju. Takie ugodowe i towarzyskie psiaki stają się doskonałymi kompanami dla małych i dużych rodzin. Jednak nie na tym kończą się ich liczne zalety.

Ważne jest, że shih tzu i maltańczyki to niewielkich rozmiarów psy, te pierwsze nie ważą więcej niż 8 kg, drugie – 4 kg. Dzięki temu bez obaw możesz pozwolić dzieciom bawić się z nimi, nie bojąc się, że przygniotą je swoim ciężarem. Uwielbiają przytulać się do domowników nawet w łóżku, w którym na czas snu zajmują jednak niewielki kącik. (Dawniej starszym osobom, cierpiącym na reumatyzm, polecano właśnie spanie z psem).

Oto najlepszy pies dla dzieci i alergików!

Właściciele shih tzu i maltańczyków chwalą sobie również fakt, że nie posiadają one sierści, ale włosy. Tak, włosy! Są jedwabiście gładkie i przypominają strukturą ludzki włos, co sprawia, że osoby uczulone na sierść psa wcale nie muszą z niego rezygnować. Mało tego – włosy nie wypadają tak, jak sierść. Niektóre psy gubią ją, przez co można ją znaleźć nie tylko na podłodze, ale także na pościeli, zabawkach, a nawet w bieliźnie! Sierść pewnych ras psów jest tak sztywna i twarda, że może się wbić, np. w piętę. Wybierając czworonoga z włosami, nie musimy się o to wcale martwić. Jedyne, o czym należy pamiętać – to o regularnym czesaniu go. Dodatkowo niewątpliwą zaletą maltańczyków jest to, że nie posiadają charakterystycznego psiego zapachu!

5 powodów, dla których warto wybrać shih tzu lub maltańczyka

• Pokochają je Twoje dzieci – bo psy tych ras uwielbiają zabawę;
• Są przyjaźnie nastawione do innych zwierząt i Twoich gości – zaoszczędzisz więc sobie niepotrzebnych nerwów;
• Możesz je głaskać do woli, bo nie mają sierści, która uczula;
• Nie gubią włosów, dzięki czemu nie musisz non stop odkurzać podłogi;
• Małe psy to urocze „przytulanki”, które nie zrzucą Cię w trakcie snu z łóżka.

Jeśli więc szukasz psa dla siebie, dzieci albo dla alergików – osób uczulonych na sierść, maltańczyk lub shih tzu sprawdzą się doskonale! Ale nie musisz nam wierzyć na słowo, odwiedź naszą hodowlę i przekonaj się sam.

Sprawdź, czy obecnie posiadamy szczeniaki na sprzedaż. Wejdź do działu „Mamy szczeniaki” i wybierz malucha dla siebie. Najlepszy pies dla dzieci i alergików czeka właśnie na Ciebie!